Top planche Polska- spis najlepszych plancherów w Polsce!

Witajcie dziś nieco na temat figury jaką jest planche. W tym materiale postaram się przedstawić subiektywną listę plancherów w Polsce – Top planche Polska.  Ranking ten jest oparty na długości trzymanej figury, formie oraz sile w wykonywaniu różnych wariacji tego elementu. Ranking oczywiście na rok 2020. Nie bierzemy pod uwagi dawnych czasów świetności różnych zawodników.

Numer 5  – Hubert Mądry

Parametry:

Waga: 63kg

Wzrost: 173cm

Opis :

Hubert to zawodnik typowo ”statyczny”.  Uczestnik mistrzostw Polski StreetWorkout 2019, gdzie zajął 8 miejsce. Jego pierwszymi zmaganiami sportowymi były zawody w Głogowie, gdzie uplasował się na 7 pozycji. Ponadto rywalizował między innymi na międzynarodowych zawodach w Kępnie oraz Sopocie. Warto zaznaczyć, że na Wk EuroCup został przydzielony w losowaniu do zawodnika jakim jest Aleksander Didenko – jeden z topowych zawodników klasy światowej.

Numer 4 – Michał Kasprzak

Parametry:

Waga: 84kg

Wzrost: 180cm

Opis:

Michał to zawodnik wagi ciężkiej, jednak nie przeszkadza to jego potężnej sile, która rekompensuje wagę. Jego planche to coś niesamowitego. Najbardziej zaskakująca u niego jest eksplozywność przy wykonywaniu presów oraz pompek.

Numer 3 – Karol Siwek

Parametry :

Wzrost : ok 164cm

Waga : ok 64kg

Opis:

Zawodnik ten jest topowym ”graczem” na różnych zawodach w tej dziedzinie. Zajął między innymi 5 miejsce na mistrzostwach Polski w Krakowie 2019, zwyciężył w Głogowie również w roku 2019 oraz konkurował na różnych międzynarodowych zawodach, gdzie między innymi w Karvinie raz udało mu się wywalczyć 1 miejsce, natomiast w poprzednim roku – miejsce 3. Należy oczywiście wspomnieć, że był również zawodnikiem na St8Workout FreeStyle Battles!

Numer 2 – Mateusz Zakrzewski

Parametry:

Waga: ok 70kg

Wzrost: ok 178cm

Opis:

Mateusz to zawodnik posiadający wiele tytułów- między innymi   takich jak vice mistrz Polski. W Bydgoszczy zakwalifikował się do pucharu świata w StreetWorkout w Egipcie! Jego planche to prawdziwy majstersztyk! Piękna linia, która uważana jest za jedną z najlepszych.

Numer 1 – tu oczywiście nie kto inny jak Patryk Ziółkowski!

Parametry:

Waga: 60 kg

Wzrost: 160cm

Opis:

Patryk to bez wątpienia zwycięzca zestawienia ‚‚Top planche”, ale i ogólnie statyk w Polsce. Konkuruje swoimi umiejętnościami z najlepszymi zawodnikami z całego świata. W Polsce, na międzynarodowych zawodach WK EuroCup bez problemu pokonał jednego z najlepszych statyków z za naszej wschodniej granicy – Alexandra Didenko. Ponadto warto zauważyć, że zajął 2 miejsce na Burniate, czyli jednych z najbardziej prestiżowych zawodów w europie. Często zaskakuje ludzi, którzy mówią ” nawet nie wiedziałem, że tak się da” – co może ukazać skalę umiejętności ”Ziolusia”, jednak najlepiej zrobi to film zaprezentowany poniżej: