Mistrzowie Polski StreetWorkout- ”Karty Historii”

Cześć! Było już parę wpisów z serii na temat Mistrzostw Polski w StreetWorkout. Dziś przed wami wszyscy Mistrzowie Polski StreetWorkout.

 

Mistrzowie Polski StreetWorkout

KURA WORKOUT

Chyba najbardziej znana osoba w tym sporcie. Przyczynił się do rozpowszechnienia się go na całą Polskę. Jest jedną z najważniejszych osób i śmiało można go okrzyknąć jednym z ojców StreetWorkout w Polsce.

Zwycięstwa 

Mateusz jest 6 krotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski. Jego kariera sportowa nie była od początku tak piękna jak wszystkim może się wydawać. Jego pierwsze kroki na scenie zawodowej StreetWorkout okazały się niewypałem. 

Jednakże nie poddał się i wytrwale dążył do swojego celu, co w końcowym etapie opłaciło się i teraz znajduje się w miejscu o którym już na pewno wiecie.

Swoje mistrzostwa rozpoczął wraz z rokiem 2016 gdzie zajął pierwsze miejsce i co za tym idzie swój pierwszy tytuł. Następnie występował we wszystkich najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce i do roku 2018 na koncie posiadał już 6 zwycięstw i tytułów mistrza Polski.

Mateusz również podniósł swoją poprzeczkę i wyruszył na dalszy podbój – tym razem na Mistrzostwa Świata w rokou 2016 gdzie zajął 12 miejsce i następnie w ostatnim roku swoich występów – 2018, w którym nie poszło mu tak jak to sobie zaplanował, ze względu na upadki. Jednakże był na owych zawodach jednym z najsilniejszych przedstawicieli i miał szansę na zwycięstwo

Mateusz Marszalec ( Marszal)

Zawodnik, którego pewnie połowa obecnej społeczności StreetWorkout nie kojarzy. Dlaczego ? Większość młodych ludzi ledwo co zna początki tego sportu i nawet nie ma potrzeby zagłębiania się w tę sferę. Czy słusznie ? Tego nie będziemy tutaj oceniać bo każdy ma swój wybór i do niego należy czy chce zdobyć taką czy inną informację. Mateusz zdobył swoje mistrzostwo w roku 2013 i tym czasem został pierwszym Mistrzem Polski( tak ogromny szacunek – był pierwszym mistrzem w tym sporcie!) Więcej na temat tych zawodów w naszym poście ( kliknij tutaj) oraz na poniższym filmie :

Szymon Paluch

Swoje zwycięstwo i tytuł zgarnął w roku 2014 na zawodach w Rzeszowie. Były to 2 mistrzostwa Polski w StreetWorkout i tylko najstarsi bywalce ”workout’u ” pamiętają o tym wydarzeniu. W Finale Szymon pokonał Jarosława Kopacza. 

Film z finału możecie obejrzeć poniżej :

 

Aleksander Waszkiewicz 

Czyli aktualny mistrz Polski z roku 2019 z Krakowskich Mistrzostw organizowanych przez Maksyma Riznyka

Olek pretenduje do tytułu najbardziej kompletnego zawodnika jeśli chodzi o combo. Ponadto jest bardzo młodym zawodnikiem i nie jedno jeszcze zdoła osiągnąć na scenie StreetWorkout. W swoich osiągnięciach również posiada występ, a co więcej zajęcie 5 miejsca na zawodach między narodowych Wk EuroCup i 3 miejsce na St8Workout FreestyleBattles III w Kępnie.

Tu film od Olka

 

Zapraszamy do kolejnych blogów. Już w sobotę kolejny wpis! Być może za jakiś czas pojawią się kolejni Mistrzowie Polski StreetWorkout, a ta lista zostanie zaktualizowana.

Zapraszamy do naszych Social Mediów

Facebook(kliknij tutaj)

Instagram(kliknij tutaj)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *